[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4602: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4604: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4605: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4606: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Fiat 125p • Zobacz wątek - marzenie pierwsze

marzenie pierwsze

Tu parkują nasze fiaty 125p
Regulamin działu Napisz historię swojego samochodu. Wspomnij to co było, ale nie zapominaj pisać o wszystkich ciekawych bieżących wydarzeniach. Opis i zdjęcia wklejone na nasz serwer z biegiem czasu utworzą wspaniały pamiętnik. Ciesz się życiem i swoim super fiatem 125p.

marzenie pierwsze

Postprzez jaroslav » 15 kwi 2012, o 18:53

Witam, długo opierałem się byt napisać wątek o własnym samochodzie bo za bardzo nie mam sie czym chwalić patrząc na pozostałe tematy, jednakże napewno będe potrzebować pomocy przy moim fiacie ( na którą liczę ze strony starszych fiatowych wyjadaczy :) ), gdyż do momentu kupna własnego, z samochodami za wiele do czynienia nie miałem. Na początek się przedstawię: na imię mam Jarek, studiuję w Rzeszowie. Zgodnie z regulaminem napiszę historię związaną z moim fiatem i ze mną :) Jako że mam dopiero 22 lata nigdy wcześniej samochodu własnego nie posiadałem. Jako nastolatek napaliłem sie kiedyś na Trabanta którego wtedy namaściłem na swój pierwszy. Bliski byłem nawet kiedyś kupna jakiegoś strasznego trupa za 250 zł zajarany wizją naprawy i przyjemności z posiadania własnego jeździdełka :) Wyszło inaczej, Trabanta nie kupiłem, a zajawka samochodowa na jakiś czas ustąpiła innym pasjom. Temat wrócił gdy za namową kolegi w wakacje 2011 roku podjęlismy się pracy na budowie skuszeni obiecankami dobrej płacy. Niestety zostaliśmy zrobieni w bambuko i z 60% obiecanej kwoty ( 1400 zł) zacząłem poszukiwania kanta. Dlaczego wiedziałem że chcę mieć ikonę polskiej motoryzacji? Kiedyś natknąłem sie na zdjęcie samochodu jednego z tutejszych użytkowników, Pana Michała z Czech, i od razu poczułem "to coś". Dreszcz emocji jaki mnie wtedy przeszedł towarzyszy mi za każdym razem jak wsiadam do swojego samochodu, lub widzę inną sto-dwudziestkę-piątkę :) interesujące ogłoszenie znalazłem w Tarnobrzegu jakieś 80km od Rzeszowa. Jako że ograniczał mnie budżet, po oględzinach szybko dobiłem targu ze sprzedającym na kwotę 1200 zł. Sprzedający to sąsiad jedynego właściciela który nabył go 13 dni wcześniej ode mnie, motywując sprzedaż historią że jak był nastolatkiem od zawsze chciał mieć tego fiata lecz starszy Pan nie chciał go wówczas sprzedać, gdy po kilkunastu latach w końcu zdecydował się go pozbyć, on już go nie potrzebował. Tak właśnie trafiło w moje ręce FSO 125p z roku 1985 koloru ciemnej kości słoniowej w wersji LUX. Samochód ogólnie w dobrej kondycji ( tak uważam :) ) rdzy nie ma za wiele, ogniska można policzyć na palcach jednej ręki i na dodatek nie są to wżery lecz drobne purchle, silnik już trochę gorzej chętnie łyka olej razem z mieszanką gazową, którą tak polubił że nie jeździ już na benzynie :) Mankamentów jest wiecej, szyba od kierowcy wycinana u szklarza która się nie domyka powoduje ciągłe wietrzenie sie wnętrza ( to akurat zdrowe dla płuc), tylna szyba podgrzewana dodana do wyposażenia w rzeczywistości nie grzeje, regulator prędkości wycieraczek działa wedle własnego uznania, skrzynia od poloneza umożliwia włączenie V biegu jak w piosence znanej polskiej kapeli a brak listew bocznych na drzwiach powoduje ich brak, przez co estetyka ogólna pojazdu jest niekompletna. Można wymieniać jeszcze wiele ale po co? Taki chyba urok tych samochodów i jest czymś co wszystkich fanów marki łączy :) Używam go na co-dzień, dojeżdzając na uczelnie czy spotkać się ze znajomymi i już teraz wiem że nie zamienił bym na żaden inny, świadomość że jest mój i na dodatek ma wartość już historyczną mocno scementowało nas ze sobą. Od momentu kupna oczywiscie zacząłem kompletowanie części różnego rodzaju, okazało się że i w rodzinie udało się parę zdobyć w zamian za przejażdżkę i chwilę wspomnień :) Za inne niestety już musiałem zapłacić, z tych ważniejszych min. udało mi się zdobyć atrapę + okulary ( podrdzewiałe ale do powtórnego chromowania się nadają) , przednie lampy CARELLO z pierwszych lat produkcji, skrzynię "czwórkę" i szybę przednią ( ta obecna porysowana od wycieraczek trochę) i inne mniejsze klamoty. Obecnie planuję poprawić pracę silnika napędzanego gazem, później zawieszenie i o ile fundusze pozwolą prace blacharskie i nowy lakier. Jako że studiuję i pracuję dorywczo twardo stąpam po ziemi i zdjaę sobie sprawę że wszystkiego " na raz" nie zrobię, możliwe że pod koniec wakacji, możliwe że za rok, wiem że małymi krokami do przodu :) Aczkolwiek, mam głowę pełną pomysłów ii sam nie wiem w jaką to stronę wszystko pójdzie, nie chce sie szufladkować czy będzie to jakiś "cult" , "100 % fabryki" czy coś tam jeszcze innego, najtrafniej będzie jak powiem że będzie to mój fiat 125p :) W miarę potrzeb i możliwości będę się starać rozwijać temat, ciesząc się z przebiegu prac. Na koniec wrzucam parę czarno białych fotek z jednej z podróży ze znajomymi, pozdrawiając jednocześnie wszystkich fanatyków :)

1.jpg

2.jpg

33.jpg
Avatar użytkownika
jaroslav
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez narkee » 15 kwi 2012, o 20:18

Fajna historia i zdjęcia. Witamy wśród kant-fanów :)
Obecnie:


Ex:
Popiół - Polski Fiat 125p 1975
Aniou - Polski Fiat 125p 1975
Diabeu - Polski Fiat 125p 1981
Władysław - Polonez 1.5 SLE 1989
Generał Pe - FSO 125p 1990
Gnida - Polonez Caro Plus 1997 MR89
Avatar użytkownika
narkee
KLUBOWICZ
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 19:15
Lokalizacja: gdynia

Re: marzenie pierwsze

Postprzez RUFUS » 15 kwi 2012, o 20:21

Witaj w klubie. Fajny opis. Z ostatniego zdjęcia proponuje zrobić avatar.
Avatar użytkownika
RUFUS
Administrator
 
Posty: 1101
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 15:52
Lokalizacja: Ratowice

Re: marzenie pierwsze

Postprzez ujban » 15 kwi 2012, o 20:25

Konkretny opis. Gratuluje dobrego zakupu i zapału do pracy przy 125pe


życie jest za krótkie aby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
ujban
MODERATOR
 
Posty: 827
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:59
Lokalizacja: Wiewiórów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez Komoda » 15 kwi 2012, o 21:02

Witam, wspaniały fiat, powodzenia w realizacji planów :)
Popielaty FSO 125p 1500 1983'
Avatar użytkownika
Komoda
KLUBOWICZ
 
Posty: 197
Dołączył(a): 5 gru 2011, o 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: marzenie pierwsze

Postprzez Marekbroda » 15 kwi 2012, o 21:17

Świetna historia i świetny fiat.Zaraza uzależnionych od 125p zbiera coraz większe żniwo :lol: >Pozdrawiam.
Robię fiatem rocznie 300 km ,ale jest to najprzyjemniejsze 300 km.
Avatar użytkownika
Marekbroda
KLUBOWICZ
 
Posty: 130
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 21:50
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: marzenie pierwsze

Postprzez Luger » 15 kwi 2012, o 21:25

Fajny jest :) działaj działaj, trzymam kciuki ;)
FSO Polonez caro 1992 1.5GLE >.> 1.4GLI 16v 'wonsky'
Skoda 105L '82 naturalny RAT
Niewiadów N126e '85
Avatar użytkownika
Luger
 
Posty: 423
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 11:08

Re: marzenie pierwsze

Postprzez jaroslav » 15 kwi 2012, o 21:46

dzięki wielkie :) niedługo możliwe wrzucę zdjęcia w kolorze,
Avatar użytkownika
jaroslav
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez jaroslav » 15 kwi 2012, o 22:24

Avatar użytkownika
jaroslav
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez Sliwek » 15 kwi 2012, o 23:51

Gratuluje spełnienia marzeń, jest to cos wspaniałego. Ja nie moge poki co ich spełnić bo mnie nie stać i w obecnej sytuacji nie zanosi się na jakąś zmianę. Będę stale obserwował i dopingował rozwinięcie się tego tematu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Fuck the new car, Im driving old school.
Sliwek
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 sty 2012, o 18:13
Lokalizacja: Mszczonów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez jaroslav » 15 wrz 2012, o 15:58

Witam :) Stwierdziłem że warto odświeżyć temat ,gdyż całkiem sporo przy fiaciku, po powrocie z zagranicy , się dzieje. Konkretnie to poczyniłem pewne zakupy, min. nowe lusterko boczne od jednego z użytkowników tego forum, kliny do szyb, chromowane pióra wycieraczek, i trochę foli w chromie do detalingu. Obecnie fiat przebywa u mechanika który reperuje jego "serce" , wraz z wymianą sprzęgła ( zdecydowałem się na ZASET kożuchów) które już potężnie ślizgało. Z oględzin które wspólnie przeprowadziliśmy wynikło iż trzeba uszczelnić pokrywę zaworów przy okazji je regulując, wymienić membrany lub cały parownik od gazu, zreperować pompę paliwa ( prawdopodobnie ona jest winna temu iż fiat na benzynie nie pali i gaśnie), oraz zlikwidować luzy na kolumnie kierowniczej. Starszy Pan mechanik ( taki jakiego szukałem, czyli z doświadczeniem przy pracy z fiacikami) ,który będzie się zajmować moim samochodem, obiecał również naprawić wszelkie inne dolegliwości które napotka przy pracy z wymienionymi mankamentami.
Przymierzam się również do zakupu fajnych kół, o czym pisałem w osobnym temacie prosząc o rade i opinie, za co serdecznie dziękuje:) Obecnie w oko wpadły mi felgi z Forda Capri RS, ( inny rozstaw, trzeba zastosować dystanse) , znalazłem kilka ofert -> ( ) ale szerokość 6 J nie do końca mnie zadowala, wiec bacznie przeglądam serwisy aukcyjne cierpliwie szukając czegoś szerszego i w przyzwoitej cenie.
Po ogarnięciu spraw mechanicznych mam w planach zrobić zaprawki w karoserii metodą DIY, zakupiłem puszkę farby w kolorze nadwozia, na którą przypadkiem nadziałem się w sklepie kupując sprzęgło. Nigdy do czynienia z lakiernictwem samochodowym nie miałem więc chętnie zdam się na radę tych którzy są obyci w tym temacie, jakiego podkładu użyć, szpachlówki etc.
Na razie to wszystko. W miarę postępów będę starać się aktualizować tutaj wpisy. Pozdrawiam
! 125p SIŁA !
Avatar użytkownika
jaroslav
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez jaroslav » 26 wrz 2012, o 13:50

witam, mały update prac przy samochodzie :) w niedzielę okleiłem folią kierunki ( budżet ! ), jakiś czas temu wpadło lusterko vitaloni oraz nierdzewne ramiona wycieraczek wraz z chromowanymi piórami. Także wloty na tylnych słupkach zmieniłem na chromowane :) Przed wczoraj odebrałem także nowe tablice rejestracyjne i od razu "stuningowałem" ramki, malując dolną jej część w kolorze nadwozia ( w planach ramka ze stali nierdzewnej), całkiem fajnie to wyszło. W kolejce czeka klin ( ostatnia próba docięcia klina od Łady skończyła się dwoma szwami na kciuku lewej ręki ) i prace lakiernicze ( zaprawki miejsc najbardziej widocznych na zdjęciach, w dalszej perspektywie będę wymieniać cały pas przedni, zderzak oraz obydwa błotniki) Czas także odwiedzić gazownika by popracował nad reduktorem bo nadal pali sporo.
DSCF5930.JPG

DSCF5931.JPG

DSCF5932.JPG

DSCF5933.JPG

DSCF5934.JPG

DSCF5935.JPG
Avatar użytkownika
jaroslav
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez Marekbroda » 26 wrz 2012, o 22:58

Jaroslav absolutnie nie chcę być upierdliwy,ale szlak mnie trafia jak widzę w Df tak ustawione wycieraczki w stanie spoczynku.Blagam popraw je tak żeby były w poziomie,bo pojadę do ciebie i sam ci je poprawie :D .Poza tym działaj działaj,bo widać że masz serce do Df .Powidzenia.
Robię fiatem rocznie 300 km ,ale jest to najprzyjemniejsze 300 km.
Avatar użytkownika
Marekbroda
KLUBOWICZ
 
Posty: 130
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 21:50
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: marzenie pierwsze

Postprzez jaroslav » 27 wrz 2012, o 09:16

dzięki za dobre słowo :) wycieraczki za każdym razem gdy nie używam ustawiam w poziom, są na nich spore luzy ( chyba nie widziałem jeszcze we fiacie zeby wycieraczki sztywno "trzymały" ) a używałem ich wracając z myjni i do zdjęcia zapomniałem "poprawić" ;)


Znalazłem także koło jakie zawita we fiacie, bardzo podobają mi się te z Forda Capri RS ale dystanse do nich to za duży wydatek, biorąc pod uwagę łączny koszt jaki bym poniósł ( 300 felgi + 600zł dystanse + 150 renowacja/polerowanie + opony ) zdecydowałem się na:
Obrazek
są to felgi Włoskiej Firmy BWA model Sportray ( 6Jx14' ET 33) to dosyć rzadka felga pochodząca z Alfy Romeo z lat 70'/80'
ciekawy,klasyczny dizajn, w małych pieniądzach, może "sutów nie rwą" ale moim zdaniem są co najmniej poprawne :)
Avatar użytkownika
jaroslav
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 sty 2012, o 21:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: marzenie pierwsze

Postprzez ujban » 27 wrz 2012, o 11:35

Wybacz ale w życiu nie słyszałem większej głupoty: 600pln za dystanse

kumplowi załatwiałem 4 sztuki dystansów, toczenie i wiercenie kosztowało 140pln, materiał był mój. 250pln za komplet dystansów zmieniających rozstaw to już byłoby dużo


życie jest za krótkie aby jeździć dieslem
Avatar użytkownika
ujban
MODERATOR
 
Posty: 827
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:59
Lokalizacja: Wiewiórów

Następna strona

Powrót do FIAT 125P - WSPÓLNA PASJA, RÓŻNE STYLE / SHARED PASSION, DIFFERENT STYLES

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron