[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4602: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4604: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4605: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4606: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Fiat 125p • Zobacz wątek - Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Tu parkują nasze fiaty 125p
Regulamin działu Napisz historię swojego samochodu. Wspomnij to co było, ale nie zapominaj pisać o wszystkich ciekawych bieżących wydarzeniach. Opis i zdjęcia wklejone na nasz serwer z biegiem czasu utworzą wspaniały pamiętnik. Ciesz się życiem i swoim super fiatem 125p.

Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 15 sty 2014, o 15:05

Witam wszystkich miłośników kantów.
Przedstawiam wam mojego kanta i siebie przy okazji ;)
Mianowicie od ok 2 tygodni posiadam FSO 125p z roku 1990. Rocznik może mało klasykowy ale nie był dla mnie to jakiś szczególny wyznacznik. Najważniejsze dla mnie było to żeby buda była w możliwie jak najlepszym stanie i żeby dało się ogarnąć ją bez malowania. I ogólnie żeby samochód był w miarę utrzymany. Wiadomo inne czynniki były równie istotne ale szukając 25 letniego samochodu w moim budżecie nie spodziewałem się ideału. Chciałem uratować jakiegoś kanta przed złomem i dać mu drugie życie. Wiec po paru wycieczkach po samochód typu: "super stan po remoncie i po dziadku dla konesera i pasjonata jedyny taki ZOBACZ!! " straciłem nadzieję że da się kupić coś w normalnym stanie w normalnych pieniądzach. Aż w końcu przy kolejnej wycieczce wraz z kolegą który notabene zaraził mnie pasją do polskiej motoryzacji znaleźliśmy w miarę zdrowy i przyzwoity egzemplarz. Poprzednim właścicielem był pan który mieszkał na wsi i od czasu do czasu wyruszał nim do miasta ;) Samochód ogólnie wyciągnięty ze stodoły w stanie jak widać na zdjęciach. Blacha jest zdrowa, lakier w niezłej kondycji. Wiadomo gdzieniegdzie trzeba coś poprawić ale ogólnie da się ogarnąć całość bez malowania. Silnik 1500 z poloneza skrzynia piątka. Podłoga trochę gorzej ale jeszcze jest więc da się wszystko ogarnąć i pospawać ;) Ogólnie samochód jeżdżący, sprawny i opłacony. Przy okazji cena jaką właściciel zaproponował była rozsądna. Tak więc długo się nie zastanawiałem. Tym oto sposobem nabyłem Henia bo tak go nazwała moja kobieta gdy go zobaczyła.

Ogólnie co zamierzam w nim i z nim zrobić:

Na początek ogarnąć i zabezpieczyć podłogę raz a dobrze żeby auto było na lata. Kolejną sprawą jest wnętrze, niestety to słaby punkt Henia ;) siedzenia są wygniecione, wypierdziane i w ogóle mi się nie podobają. Wiec podjąłem decyzję że skompletuję wnętrze w brązie. W tych samochodach najbardziej podoba mi się brązowa tapicerka z plastikowej krowy lub jak kto woli skajowa ;) Wiec taka w Heniu będzie docelowa. Poza tym w samochodzie nie było sprzątane ładnych parę lat więc trzeba wszystko doprowadzić do ładu. Oczywiście zamiast okrągłych zegarów będę wstawiał licznik na pasku i obrotomierz przy radiu. Wg mnie taki licznik powinien mieć każdy kant. Ale to też nie jest jakiś większy problem. Trzeba też się pozbyć parę "grzybo-patentów" jakie poprzedni właściciel zastosował i zrobić tak jak być powinno. Blacharsko są do wyprostowania drzwi które poprzez to że ogranicznik nie działał jak powinien wygięły się od za szerokiego otwierania. Poza tym chciał bym mu wstawić trochę akcesoriów z epoki które poprawią jego wygląd które już powoli zbieram. Mechanicznie samochód jest w stanie bardzo dobrym. Odpala, jeździ most nie wyje. :mrgreen:
Z czasem gdy wyprostuje się sprawa podłogi i innych spraw które są do załatwienia w Heniu na już, będę chciał go lekko obniżyć i założyć jakieś ładne koło z epoki ew. szeroką stal. Reszta zapewne wyjdzie w przysłowiowym praniu ;) Jeśli macie jakieś opinie, uwagi i pomysły dotyczące samochodu chętnie o nich przeczytam.

Pozdrawiam
Artur.
DSC00193.JPG
Już na lawecie ;)

DSC00185.JPG

DSC00184.JPG

DSC00183.JPG

DSC00181.JPG
Tak go znaleźliśmy ;)
Ostatnio edytowano 15 sty 2014, o 15:23 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez RUFUS » 15 sty 2014, o 15:20

Witamy nowego FORUMOWICZA, fotki widzę dajesz na serwer to super, ale poćwicz jeszcze wklejanie :D
viewtopic.php?f=5&t=19
Avatar użytkownika
RUFUS
Administrator
 
Posty: 1101
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 15:52
Lokalizacja: Ratowice

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 15 sty 2014, o 15:24

Ok już poprawione ;)
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Pako » 15 sty 2014, o 15:45

miło Cię powitać wśród nas i Twój nabytek również. Mam nadzieje ze bedzie się temat rozwijał i będziesz nas zasypywał aktualnymi fotkami jak chociażby klubowy kolega Narkee ;)

Baza do kochania jest czas działać!

pozdro i do zobaczenia za zlotach
Przyjemność z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.
Avatar użytkownika
Pako
MODERATOR
 
Posty: 822
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 20:11

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 15 sty 2014, o 15:57

Przy samochodzie już małymi kroczkami się dzieje ;) Porobię zdjęć jutro i strzelę małą aktualizację ;)
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Rafał_125p » 15 sty 2014, o 19:12

Czekam z niecierpliwością :)
Avatar użytkownika
Rafał_125p
FORUMOWICZ
 
Posty: 384
Dołączył(a): 14 lis 2012, o 22:17

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 15 sty 2014, o 20:02

Panowie na szybkiego. Kolega jak dowiedział się o tym ze mam kanta poszedł na strych i wyłowił mi taką o to piekną kierownice:
P1150018.JPG

P1150019.JPG

P1150020.JPG

jak sądzicie nada się? Będzie pasować? i czy ktoś taką ma i czy wygodnie się z nią jeździ? Jak widać kierownica jest nóweczka wyjęta z foli wraz z oryginalnym świadectwem jakości z Instytutu Transportu Samochodowego. Zakładać ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Marekbroda » 15 sty 2014, o 20:12

W/g mnie zakładaj.Każda lepsza od gumowca :D.Powinna pasować.
Robię fiatem rocznie 300 km ,ale jest to najprzyjemniejsze 300 km.
Avatar użytkownika
Marekbroda
KLUBOWICZ
 
Posty: 130
Dołączył(a): 27 mar 2012, o 21:50
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Dakson » 15 sty 2014, o 21:56

Pewnie, że zakładaj! A za taki nabytek musisz koledze postawic flaszke!:D bedzie pieknie sie wyrozniac na tle innych ficikow :)
Stara miłość nie rdzewieje :)
Avatar użytkownika
Dakson
KLUBOWICZ
 
Posty: 134
Dołączył(a): 8 gru 2013, o 10:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 17 sty 2014, o 08:48

Witam ponownie. W Heniu cały czas coś się dzieje ;) Raz mniej raz więcej ale prace małymi kroczkami podążają w wyznaczonym kierunku. Jeśli chodzi o kierownice to kierownica zostaje bo wszyscy którym ją pokazałem zgodnie stwierdzili że jest wypas i że pasuje. Nie jest dużo mniejsza od obecnej kierownicy ale za to jest dużo ładniejsza ;)
Odnośnie dalszych prac to Henio dostał nowy akumulator i hamulce można powiedzieć że są doprowadzone do stanu w którym da się zahamować ;) Wczoraj również odbyła się moja pierwsza jazda tym samochodem. I właśnie dla takich chwil ratujemy te auta. Frajda z jazdy bardzo duża :mrgreen:
grzesiio.jpg

dzięki temu samochód w sobotę o własnych siłach ruszy do blacharza.
Poza tym zabieram się za kompletowanie środka i sprawiłem sobie kanapę i fotel pasażera w brązie:
16012014044.jpg
Jak widać igła jak u krawcowej na stole;)

16012014047.jpg
Tylna kanapa też niczego sobie ale do dopracowania.

Te dwie rzeczy wyczaiłem naprawdę w śmiesznych pieniądzach aż kolega który ze mną je kupował stwierdził że wstyd było się targować :mrgreen:
Trzeba tylko wyczyścić, zaimpregnować i nawoskować i będą jak nowe.
Jak widać brakuje mi jeszcze fotela kierowcy i boczków w brązie jak ktoś/coś będzie wiedział na ten temat to z góry dziękuję za info ;)
Póki co tyle w sobotę zaczynam walkę z podłogą

Pozdrawiam
Artur.
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Pako » 17 sty 2014, o 10:23

wszystko fajnie ale fotel i kanapa to dwa rozne roczniki wiec i szycia sa inne... troche lipa. Poszukaj żeby grało razem wszystko
Przyjemność z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.
Avatar użytkownika
Pako
MODERATOR
 
Posty: 822
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 20:11

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 20 sty 2014, o 11:53

Pako póki co zostawię tylną kanapę a jak się trafi coś to zamienię. Fajnie że zwróciłeś na to uwagę bo ja nawet na to nie spojrzałem :D Teraz będę musiał uważać przy zakupie fotela kierowcy co by pasował do fotela pasażera.
Póki co rozebrałem całe wnętrze w Heniu. Byłem w szoku ze do rozebrania wnętrza będzie mi potrzebny tylko klucz 10, 17 i śrubokręt gwiazdkowy :mrgreen: oczywiście przy rozbiórce nie mogło obyć się bez kwiatków. Na szczęście same nie groźne. Muszę kupić ramkę radia bo stara trzymała się na dwóch śrubach i na gumie do żucia. Parapety mam lekko pofalowane ale myślę że przy dokręceniu ich problem powinien zniknąć i nie będzie tego widać. I mam połamany panel który jest przy pedale sprzęgła tzn połamała się dykta. Jeśli nie uda mi się znaleźć takiego panelu w dobrym stanie postaram się naprawić ten bo chyba dyktę wymienić nie jest jakiś duży problem. W trakcie rozkręcania stwierdziłem że wymienię wszystkie wkręty i podkładki na nowe bo wszystkie które mam są mocno skorodowane. Mam nadzieje ze z dokupieniem ich nie będzie większych problemów w zwykłym sklepie metalowym powinny być.
18012014055.jpg
Powoly rozbieramy :)
18012014060.jpg
W trakcie

Po rozbiórce wnętrza założyłem fotel i pojechałem do blacharza. W sumie w sobotę zrobiłem nim ok 70 km. Henio bez żadnego zająknięcia przejechał cały dystans. Przejeżdżając przez Radom byłem w szoku jak ludzie pozytywnie reagują na mój samochód. Czułem się jak bym jechał co najmniej ferrari ;)
Przy okazji parę zdjęć z warsztatu Cytryna i Gumiaka w którym Henio spędzi najbliższy miesiąc. Czas przybliżony bo wybrałem opcję dobrze i solidnie a nie szybko. Panowie blacharze cieszyli się jak dzieci że będą pracować przy Fiacie. Będą odtwarzać panele podłogowe i wymieniać wszystkie skorodowane elementy podłogi. Co ciekawe podłużnice są całe i podłoga bagażnika jest cała i zdrowa. Liczę się z tym że w trakcie prac będzie na bank coś dodatkowo do roboty i trzeba będzie to zrobić. Ale dom zaczyna budować się od dobrego i trwałego fundamentu i tak samo podchodzę do odbudowy fiata wiec wszystko ma być zrobione solidnie i na lata.
18012014054.jpg
Cytryn i Gumiak naprawio co kto inny nie umi :)
18012014052.jpg

18012014050.jpg
Bandyta na trasie ;)


Pozdrawiam
Artur.
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 27 sty 2014, o 10:52

Witam z nową aktualizacją.
Aktualnie wspólnie z Henrykiem walczymy z podłogą. Która jest co tu dużo mówić w stanie nie wesołym ;)
24012014061.jpg
24012014063.jpg
Fred Filntstone by się nie powstydził ;)

Panowie blacharze ostro działają i wymienią wszystkie zardzewiałe elementy. Ogólnie stwierdzili że widzieli gorsze podłogi i że ta nie jest jeszcze taka ostatnia. :mrgreen:
Oprócz podłogi będą wymieniane progi zewnętrzne i podproża bo aktualne mają już dość, a trafiły się w śmiesznych pieniądzach to co by nie wymienić. Oprócz tego będą wstawiać reperaturki w przednim lewym błotniku i załatają dziurę w pasie przednim. Naprawiają również doły drzwi. Wymiany wymagają też tylne podłużnice. Jednak ich jeszcze nie kupiłem bo nie bardzo wiem jakie mam kupić żeby pasowały :oops: Ale to jest temat do rozwiązania na ten tydzień.
24012014064.jpg
To się załata

24012014065.jpg
Nie takie rzeczy się naprawiało. ;)

24012014066.jpg


Oprócz tego ostatnio do Henia dokupiłem:
- Nówka sztuka bak paliwa z obejmami mocującymi.
- Podproża
- Progi zewnętrzne
- Plastikowe nadkola
- Trochę klamotów do naprawy mechaniki typu: Wszystkie przewody hamulcowe, nowe klocki hamulcowe, pasek rozrządu.
- Jedyną słuszną gałkę do biegów zatopionym samochodzikiem w `bursztynie` :mrgreen:
- Nowe nakładki na pedały
- Ramkę do radia
- korbkę do otwierania szyby
- Klapkę na schowek
- Popielniczki nowe.

Wszystko wypisuje żebym później w tym później pamietał ;)

Ogólnie aktualnie poszukuję:

- Obydwu tylnych podłużnic
- Fotela kierowcy w brązowej skajowej tapicerce. Z przeszyciami takimi jak fotel pasażera który już mam.
- dywan/wykładzina brązowa
- brązowe boczki

Jak by ktoś coś miał z w/w rzeczy niech da znać ;)

Pozdrawiam
Artur.
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Rafał_125p » 27 sty 2014, o 15:20

Co do wykładziny, to w sklepach z podłogami/wykładzinami coś znajdziesz. :)

A tak w ogóle to jaki Ty masz silnik, że masz rozrząd na pasku?
Avatar użytkownika
Rafał_125p
FORUMOWICZ
 
Posty: 384
Dołączył(a): 14 lis 2012, o 22:17

Re: Fiat 125p/FSO 125 "Henio" od Artura

Postprzez Artur » 27 sty 2014, o 17:41

Rafał_125p Wolał bym kupić dywan w originale i go doprowadzić do stanu użytkowego bo efekt powinien być lepszy i roboty będzie mniej bo nie trzeba będzie nic docinać ani rzeźbić. A jeszcze chętniej bym zamienił na swój szary ;) Który po wypraniu będzie idealny. Jak do etapu ponownego składania środka nie znajdę takiego dywanu to wypiorę mój i założę ten szary. chyba ze ktoś z forum ma oświadczenie w dorabianiu dywanów i by się podjął takiego wyzwania to czemu nie.
Co do silnika to mam 1.5 ten od poloneza. Pan w sklepie w którym dokonywałem zakupu stwierdził że idzie tam pasek rozrządu więc mu zaufałem i wziąłem ten pasek za astronomiczną kwotę 15zł ;) Jest jakiś sposób na to żeby sprawdzić czy aby na pewno ten silnik jest na pasku? jest na sieci jakiś dekoder VIN albo coś w tym stylu ? ;)
dziękuje za wszelkie uwagi dotyczące auta. Macie większe doświadczenie w tej materii i dzięki temu cały czas uczę się czegoś nowego i jakoś projekt `Henio` prze naprzód ;)
Avatar użytkownika
Artur
FORUMOWICZ
 
Posty: 49
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 12:44
Lokalizacja: Radom- Centrum

Następna strona

Powrót do FIAT 125P - WSPÓLNA PASJA, RÓŻNE STYLE / SHARED PASSION, DIFFERENT STYLES

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron